série steampunk LARPů

Sluhové, služky a personál

Co by bohatí lidé dokázali bez svých věrných?  Spoustu věcí, ale bez svých podřízených jsou celkem bezradní. Možná se zdá že být sluhou je lehké, ano dolévat víno umí každý ňouma, ale za peníze, kterých se jim dostává dělají mnohem víc. Střeží tajemství, radí co dál, někdy i nasazují vlastní krk! Ovšem jen do té doby, dokud jim je placeno. Páni si hrají svoje hry o trůny, a přitom možné potíže číhají blíže, než tuší. Ovšem i mezi tímhle stádem se najde plno loajálních lidí, někteří nesou i označení „přítel“.

Počet postav : 8 ( Povšimněte si že se nejedná o prvočíslo )

Colline Harris

(-Král Michael I.)

  • Hraje: Zuzana „SuS“ Skaličková

26 let
Colline v posledních dvou letech pracuje jako služebná samotného krále, ač se o tom hodně šíří pomluvy, nikdy s ním neměla žádné pletky, a k práci se staví zodpovědně. Mnoho spolu zažili, dá se dokonce říct, že jsou přátelé. Colline také střeží králova nejtemnější tajemství.

Jaques Pascal

(-Nicholas Madison)

  • Hraje: Marek Šťastný

42 let
Jaques pochází z Francie, to mu ubírá už z tak nízkého postavení. Na druhou stranu rodu Madisonů slouží už delší dobu, takže mu bylo umožněno i přes jeho původ zůstat v Mysthill. Navíc má až zázračnou schopnost se vždy s grácií vymluvit ze všech potíží.

Harley Bugget

(-Aaron Flickerhead)

  • Hraje: Anna Vrkoslavová

17 let
Harley je poměrně tichá a plachá dívenka, která se jen tak protlouká světem a doufá, že k ní štěstí přijde tak nějak samo. Svojí práci vykonává sice dobře, ale nezdá se, že je spokojená. Ale dokud má aspoň střechu nad hlavou, neztěžuje si. Také docela dost času tráví ve společnosti Lorda Gurtha, kde také trochu pookřává.

Benedikt Oliver

(-Majordomus Mysthillu)

  • Hraje: Pavel „Jezevec“ Herman

59 let
Benedikt se v Mysthillu narodil, vyrostl tu a také tu hodlá zemřít. Je s panstvím provázán duší i tělem. V posledních letech byl však jeho klid narušen příjezdem většiny zbývajících významných Britů. Býval zvyklí si o všem vést přesné záznamy, a stále se snaží pokračovat v práci. Zná také spoustu zákoutí, o kterých ostatní nemají ani tušení.

Amber Dawson

(-G.E. Polo)

  • Hraje: Alžběta Dyčková

24 let
Člověk nemusí patřit do královského rodu, aby měl velkou moc. Amber byla obdařena nejen nadlidskou krásou, ale i vysokým intelektem. Dělá všechno proto, aby se jednou stala bohatou a vlivnou ženou. V poslední době se začíná spíše než kolem Pola motat poblíž generála Custerleyho.

Shirley Peddingtonová

(-Annabeth Harleyová)

  • Hraje:  Štěpánka Janusová

14 let
Shirley slouží Lady Annabeth jen velice krátce, a ještě nedosahuje takových kvalit, jako jiní služebníci. Ale rozhodně jí nechybí ambice a dělá všechno proto, aby si svoje místo udržela. S ostatními se baví a skoro pořád se usmívá. Je to nejlepší kamarádka Mindy.

Mindy McCreadyová

(-Christine Gladstonová)

  • Hraje: Martina Hakenová

16 let
Mindy je sice služkou lady Gladstonové, avšak ona s ní jedná spíše jako s dcerkou, je oblečená do nádherných šatiček, slušné vychování a způsobné jednání je samozřejmostí. Nikdo netuší, proč se těší takové oblíbenosti, ale Mindy si nijak neztěžuje a dál se těší pozornosti své „paní“.

Otec Howard 

  • Hraje: NIKDO HLEDÁ SE

54 let
Otec Howard se snaží uprostřed zkažené společnosti Mysthill udržet alespoň trochu důstojnosti. Bohužel se mu to vůbec nedaří. Pokud se v kostele sejdou všichni z osazenstva, považuje to za úspěch. Připadá si jako původní misionáři v 15. století, protože stejně jako oni přivádí bandu dekadentních beznabohů zpět na víru.

 Broderick Cambeul

  • Hraje: Qilip Gray

43 let

Ke královskému dvoru také neodmyslitelně patří i Broderick Cambeul. Povoláním fotograf Jeho veličenstva. Najdete ho prakticky všude tam, kde se něco děje, a jeho fotografie se objevují na předních stránkách novin. Broderick je němý, nebo se to aslespoň tvrdí, nidko ho nikdy neslyšel cokoliv říct. Je velmi přívětivý a nikdo nemá důvod mu nedůvěřovat. Také se dokáže dostat téměř kamkoliv, někteří zlí jazykové tvrdí, že by to mohlo být jeho tajemnou, zlodějskou minulostí.

Starý Skot přijde na poštovní úřad a kupuje si známku:
„A nemohl bych ji dostat laciněji?“
„Ne, a proč by jste taky měl?“
„Protože jí tady chybí jeden zoubek.“