série steampunk LARPů

Jak vypadat jako správný voják a nedělat Jeho Veličenstvu ostudu

Správní vojáci by měli být uniformovaní, vypadat sjednoceně a budit respekt. Ne tak na Skotovi. Sjednocené kostýmy vypadají sice bezvadně, ale je hned několik důvodů, proč o ně nestojíme. Když pomineme samotný fakt, že donutit všechny hráče k pořízení stejného/podobného kabátu je zhola nemožné, tak by tento postup zabil spoustu originality a přišli bysme o zajímavé kostýmy. A navíc se stejně jedná o příslušníky různých jednotek, takže různorodost je očekávána.

Přesto musí být na první pohled jasné, kdo k armádě patří a kdo ne. Proto jsme se rozhodli, že jakožto jednotící prvek nám poslouží šerpy. Šerpa bude nošena křížem přes rameno a musí převažovat červená/rudá barva. Měla by vypadat tak nějak takto:

Předpokládám, že nějaké další výrobní instrukce nejsou potřeba, neboť se jedná jen o velmi jednoduchý pruh látky. Při výrobě je třeba pamatoat na to, ať příliš neplandá a tím pádem se do ní při prudších pohybech není možno zamotat. Tloušťka by byla ideální alespoň 10 cm, zkrátka ať je vidět a nezaniká ve zbytku kostýmu. Ti, co si s ní budou chtít vyhrát, ji můžou podšít další vrstvou, či ji vyrobit nějaké pěkné lemování. Tak a tohle je všeho všude minimum na kostým vojáka.

Tak, to je to hlavní a zbytek kostýmu je na vás. Ideální je nějaký vojenský kabát (popř. Vhodná uniforma), nejlépe červený, ale i nečervený je lepší než nic. Kalhoty by měly být spíš jednoduché, něco co se dá zašpinit, boty jsou ideální nějaké vysoké kožené. Popřípadně se vždy dají vzít obyčejné pohorky a udělat na ně alespoň nějaké návleky.

Komu se chce udělat kostým více steampunkový, může přidat takové ty klasické brýle, co o nich nikdo neví, k čemu jsou, ale všichni ví, že jsou děsně steampunk. Zkrátka kožené a kovové prvky navíc působí vždycky dobře. Zapomínat se nesmí ani na doplňky, ať už to budou stylové hodinky, balíček karet nebo třeba placatka s mystickou tekutinou. Takové ty věci co jsou víceméně zbytečné, ale pomáhají utvářet charakter.

Jak již jsem zmínil, až na šerpu do kostýmu příliš kecat nebudeme. Vyrobte si to, co vám vyhovuje a co vám dovolí váš rozpočet. Kdo bude chtít, vytvoří si zkrátka něco ohromujícího, kdo nebude mít čas či finance, přijde v něčem jednoduším. My se milerádi necháme překvapit tím, co vymyslíte. Komu by došla inspirace, největším zdrojem nápadů je vždy internet, kupříkladu tady je spousta fešných obrázků http://www.pinterest.com/silverdragonleo/steampunk-men-s-style/.

Zbraně pro vojáky budou klasicky NERFky, maximální počet dvě na osobu. To je pro ty, co holdují dualkám, ale s většinou orgů si stojíme za tím, že to vždy vypadá špatně. Takže pokud chcete, tak směle do toho, ale za kombinaci puška/záložní revolver budeme mnohem radši. Barvení není samozřejmě povinost, ale nezabere až tolik času a ve finále vypadá pěkně, tak to všichni prosím zvažte.

Zbraně na blízkost budou dýky/tesáky až do 75cm, v nějakých rozumných mezích bezpečnosti a vzhledu (něco bajonet-like). Nebudem mít nějaké extra požadavky, ale když se nám něco nebude zdát, vyzkoušíme si je na vás. Výjimky střelných i chladných zbraní jsou možné po domluvě se mnou (Krys), s některými jsem už domluven.

Tak, to jest snad vše, co mě aktuálně ke kostýmům napadá. Pamatujte na to, ať je funkční (není vám zima, může se ušpinit, zbraň nemusíte tahat z pouzdra půl minuty atd.) a ať taky dobře vypadá. Pamatujte, že kostým nebudeme hodnotit my, ale hlavně ostatní. S dotazy se obracejte na jan.holan96@nullgmail.com