série steampunk LARPů

Příslušníci armády Jeho Veličenstva

Přestože panství Mysthill leží v poklidné krajině, relativně daleko od bitevních linií, bez pár příslušníků královské gardy se zkrátka neobejde. A zatímco většina skvělých vojáků někde pokládá své životy na oltář smrti pro věčnou slávu koruny, ti méně bojově nadaní, ovšem neméně loajální (alespoň většina), vyjádřují svou přízeň Anglii tím, že se v Mysthillu starají o bezpečnost přítomných a bezproblémový chod všeho možného. Rozhodně se tak nejedná o výkvět britské infantérie a vyznačují se velkou různorodostí, ale zadané úkoly plní do puntíku a cti, jaká jim byla dopřána, si náležitě váží (někteří i proto, že nemusí riskovat své zdraví). Mají zde své vlastní velení a samozřejmě poslouchají na slovo samotného Krále, ten se ovšem osobním udílením příkazů zabývá zřídkakdy. Z jejich práce se pomalu stává rutina, nadcházející události v Mysthillu by to ale měly změnit.

Počet postav: 8 (povšimněte si, že to bylo prvočíslo)

Co Vás čeká: Možnost zahrát si za ozbrojenou frakci, která bude chránit právo a pořádek a řešit spoustu konfliktů. Možnost být od začátku respektován. Možnost prokázat svoji věrnost koruně a tudíž samotnému Králi. Možnost se flákat nenáročnou službou daleko od bitevního pole. Možnost trávit čas v uniformě či slušivém kabátu, holky na ně letěj. Možnost zvýšení žoldu, kariérního postupu, třináctého platu a dvakrát ročně dovolená.

Velitel poručík Chester Abrahams

  • Hraje: Jan „Sax“ Bělina

35 let
Chester se velice osvědčil při jedné malé britské výpravě do Japonska. Jen díky němu neskončila totálním fiaskem a ztráty byly minimalizovány. Po návratu do Británie si za své činy vysloužil hodnost poručíka a když se Král klidil z Londýna do Mysthillu, byl jmenován velitelem britských vojáků na tomto panství. V Japonsku ho velmi učarovala tamní kultura, především to, jak Japonci vnímají pojem čest. Toto vnímání cti vzal za své a vyzdvihnul ji nade vše. Nesnese neúspěch a jakékoli selhání nepřipadá v úvahu. To samé vyžaduje od svých mužů a proto je “správný muž na správném místě“.

Zástupce velitele William Baker

  • Hraje: Metoděj Novotný

27 let
Proč je zástupcem velitele zrovna William, je pro spoustu lidí záhadou. Hlavním důvodem bude nejspíše to, že se jedná o čistě symbolickou funkci, neboť poručík Abrahams má velení pevně ve svých rukou. William je občas zmatený a také zapomětlivý, nutno říci, že mnohem častěji, než by bylo záhodno. Když potřebuje Chester rozdat rozkazy vojákům, po Williamovi posílá jen ty méně důležité, protože ne vždy vyřídí přesně to, co měl. Je ale velmi loajální a snaživý a tak svým způsobem poručíkovi imponuje.

Bývalý šlechtic Quentin Newby

  • Hraje: Jan Štercl

25 let
Quentin býval lordem. Pak se zapletl do incidentu, ve kterém figuroval on a králova oblíbená služka a bylo zle. Protože mu ale za takovýchto okolností trest smrti nehrozil, Král ho potrestal odejmutím titulu a službou v armádě. Teď je Quentin jedním z členů jeho osobní gardy v Mysthillu, zatímco Král na incident i rozsudek dávno zapomněl. Quentin se víc než o to, jak být řádným vojákem, zajímal o to, jak získat zpátky své postavení. Rád se tváří, že je něco víc než ostatní členové gardy, ale přitom není nic. Stále nosí svůj cylindr, který odmítá sundat. Navíc se neustále snaží svést nějakou lady a přiženit se, aby získat titul zpět.

Veterán Henry Lee

  • Hraje: Jakub Vaniš

58 let
Henry Lee toho prožil spoustu. Tedy to alespoň tvrdí. Toto tvrzení podpírá fakt, že kulhá na jednu nohu, nosí pásku přes oko (pokaždé přes jiné) a občas má problémy se sluchem (vždy, když se mu to hodí). Příběh, jak ke zraněním přišel vypráví pokaždé jinak. Vždycky ale chytlavě a tak je v komunitě velmi oblíbený. Možná není nejlepší voják (tedy spíš určitě není), ale zase umí skvěle vyprávět naprosto neuvěřitelné příběhy.

Vojáci Flynn a Arnold Morrisovi

  • Hrají: Pavel Grigar a Standa Čihák

22 / 24 let
Bratři Morrisovi jsou v Mysthillu už pojem. Jeden se nehne bez druhého a spoustě obyvatelům panství leží v žaludku. Velmi totiž dbají na dodržování všech možných pravidel. Znají nazpaměť všechny předpisy, doporučení, zákazy i přikázání a jsou vždy připraveni zakročit, pokud dojde k jejich porušení. Nemají problém otravovat lordy, stejně tak jako služebnictvo.

Agent Jeho Veličenstva John Smith

  • Hraje: Filip Kotouč

Věk neznámý
John Smith je tajný agent Krále. To, že je tajným agentem, není žádné tajemství. Tajemstvím je ale on sám a také to, co je vlastně jeho cílem. Je tichý, nenápadný, umí splynout s davem a vytratit se “po anglicku“. Říká se, že je vždy o krok napřed. Je vždycky tam, kde ho nikdo nechce a kde nemá co dělat. Ví, kde se co šustne a díky jeho síti informátorů mu neunikne žádná informace.

 

Ginny, prostě Ginny

  • Hraje: El Jelínková

17 let
Ginny je sirotek. A jak to tak bývá u dětí s nedostatečnou výchovou, udělala pár nevhodných věcí, zapletla se s nevhodnými lidmi a ze sirotčince ji vykopli na ulici. A pokud jste sedmnáctiletá dívka, na ulici se moc dobře přežít nedá. Mnohem lépe to jde, pokud jste devatenáctiletý chlapec. A když nejste na ulici, ale v armádě. S vyhlídkou na lepší život schovala Ginny svoje vlasy pod čepici a rozhodla se narukovat. Jenže takovýhle plán má naději na úspěch leda tak v pohádkách. Podařilo se ji sice oklamat pár hloupých úředníků, krátkozrakých tak, že si nedohlídli ani na špičku nosu, ale nepodařilo se ji oklamat Chestera Abrahamse. Když prokoukl její lest, nejprve ji chtěl vykopnout zpět na ulici, ale uvědomil si, že tam by velkou šanci na přežití neměla. Ujal se ji tedy a vzal ji s sebou do Mysthillu. Přece jen, kde může být příslušnice armády Jeho Veličenstva ve větším bezpečí, než u samotného Krále?

 

 

Jak pozná pilot, že letí nad Skotskem?
Na střechách se suší toaletní papír.

***

Starý Skot kupuje u řezníka maso.
„A přeje si pán ještě něco?“
„Ano, zabalte mi to do dnešních novin!“

***

Přijde Starý Skot k novému lékaři a vidí na dveřích nápis: „Poplatek: Za první návštěvu 20 penny. Za každou další 10 penny.“
Starý Skot chvíli přemýšlí, pak zaklepe, vejde do ordinace a zvolá: „Tak, pane doktore, už mě tu máte zase!“