série steampunk LARPů

Osmanská říše

Nejbližší britská slavnost má být podle místních drbů poctěna právě návštěvou z dálného východu. Vede je charizmatický emír Aydemir Bayram , doprovázen svojí věrnou služkou a 3 členy speciální turecké gardy. Účel jejich výpravy nikdo přesně nezná, šušká se, že přišli kvůli něčemu přísně tajnému. Oficiálně se ví, byli pozváni, aby se zúčastnily klasické britské slavnosti jakožto speciální hosti a aby poznali zvyky a tradice Velké Británie. Vzhledem k napjaté situaci v Evropě jsou dokonce pod ochranou krále. Co se však o turcích obecně ví je, že rádi propojují staré tradiční způsoby s párou . I proto jejich vojska stále požívají parní sloní legie a jejich jízda pořád jezdí na velbloudech.

Počet postav: 6 (povšimněte si, že to není prvočíslo)

Co Vás čeká: Budete mít možnost zahrát si za postavy ze steampunk světa, kteří však navzdory technickému pokroku stále holdují tradicím a starým způsobům. Samozřejmě se Vám tím otevírá možnost ztvárnit i jinou, než čistě západní steampunkovou kulturu . A samozřejmě možnost přivézt si tradiční fez, či turban.

Osmani

 

Emír Aydemir Bayram

  • Hraje Milan „Sam“ Pěkný

24 let
Muž mnoha ctností, skvělý společník, vášnivý bojovník a skvělý diplomat. Alespoň to se o tomto mladém emírovi říká. Do Anglie byl pozván jako osobní host krále, a má se zde seznámit se západní kulturou. Vystupuje diplomaticky a klidně.

Emírova služka Sevda

  • Hraje Anna „Králíček“ Beránková

17 let
Emírova osobní služebná a také nejoblíbenější členka jeho harému, možná právě proto ji vzal emír s sebou. Nehne se od svého pána bez dovolení ani na krok a chodí typicky zahalená. Moc nemluví, ale proslýchá se že umí nádherně zpívat. Ovšem pouze pro Emírovi uši.

Kapitán Omar Peker

  • Hraje František „Faf“ Čech

32 let
Omar je skvělí taktik a bojovník, a pro svého pána již vybojoval velké množství bitev. Je to muž na svém místě a vždy si umí zjednat klid svým mocným hlasem. Ve válečné vřavě nedává přednost puškám a pistolím, ale své věrné šavli. Jak moc je ostrá vám ovšem nikdo neřekne, protože každý kdo se s ní kdy setkal již nemá hlavu pevně na krku.

Vojín Nihat Erim

  • Hraje Michal „Kapr“ Kadlec

21 let
Nihat má dvě opravdu skvělé věci: Pevnou ruku a dobré oko. Možná proto střílí ze své pušky jako nikdo jiný. V moc bitvách nebyl , pro své vyjímečné schopnosti byl spíše posílán na speciální mise . A právě proto byl i vyslán s výpravou, aby doprovázel emíra na jeho dlouhé cestě. Moc toho nenamluví, ale rozkazy plní vždy na 100%.

Vojín Fethi Okyar

  • Hraje Josef Dostál

29 let
Fethi je muž drobné postavy a nevýrazného hlasu. Přesto budí na bitevním poli i mimo něj značný respekt . Zřejmě k tomu přispěl pás tříštivých granátů, se kterými Fethi hází , jako by šlo o obyčejné kokosové ořechy . Efekt je ovšem mnohem ničivější. Většinu času tráví Fethi tím, že si s ležérním klidem žongluje s granáty, což značně znervózňuje jeho okolí.

Emírův rádce Kemal Selim

    • organizační postava – Eddie

42 let
Osobní rádce, přítel, důvěrník, to všechno je pro mladého emíra Kemal Selim. K tomuto vzdělanému muži chová úctu nejen on, ale i zbytek výpravy . Je to muž středního věku, je velmi vzdělaný a ovládá spoustu jazyků .

Angličan, Starý Skot a Osman pijí pivo. Těší se, jak si smočí rty v lahodném černém moku.
Najednou každému z nich přistála na sklenici moucha a uvízla v husté pěně.
Angličan své pivo znechuceně odstrčil. Osman jedním prstem mouchu vylovil a pořádně se napil.
A Starý Skot vytáhl tu mouchu z piva, podržel ji na sklenici a zařval:
„Vyplivni to, ty potvoro! Vyplivni to!”