série steampunk LARPů

Mexičané

Mexický vyslanec má dojednat případné spojenectví Anglie a mexických kartelů. Pro Anglii by to znamenalo značnou výhodu, už jen pro to, že by byla bezpečně zásobována zpoza oceánu. Rodrigo a jeho družina měli dorazit už dávno, ale jejich vzducholoď měla zpoždění někde nad Atlantikem, a nereagovala na žádné zprávy. Nyní je již však na příjmu a míří k Mysthill. Možná to stihnou do slavnosti …

POČET POSTAV : 5 (Povšimněte si že je to prvočíslo)

 

 

Rodrigo de Heras

  • Hraje David „Vykuk“ Schovánek

41 let
O tomto Mexičanovi se toho moc neví, avšak to nijak nesnižuje jeho důležitost. Budoucnost Anglie bude možná záviset jenom na něm, a proto je jeho příchod očekáván s nervózním napětím. A některé šlechtičny by mohlo zajímat to že je svobodný.

Manuel Pedraza

  • Hraje Michal „Sumec“ Červenka

28 let
Jak se tento muž vůbec dostal do Rodrigovi družiny, to vůbec nikdo neví. Pravdou však je že na pozici tělesného strážce se nikdo nehodí víc, vždyť Manuel procestoval skoro celý svět a zažil víc věcí než je možné uvěřit. Dlouhá léta se potloukal Šanghajem, a prý tam navštívil i pár opiových doupat. Života si užívá plnými doušky a ač by to někdo nazval šílenstvím, on vždy říká že jen „žije okamžikem“.

Miguel Vélez

  • Hraje Lukáš „Rinnes“ Ledvina

31 let
Miguel je kapitán na Rodrigově lodi a mimo jiné také důstojník v Mexické armádě. Pokud věříte tomu co se o něm povídá, měl Miguel už párkrát opravdu namále, vždycky ale zázračně vyvázl. Samozřejmě se díky tomu těší přízni samotného mexického císaře, což z něj činí i objekt zájmu všemožné smetánky.

Pablo elChupacabro

  • Hraje Jan „Theiwaz“ Pospíšil

37 let
Tento nemluvný Mexičan budí ve všech okolo náležitý respekt. Aby taky ne, je to totiž hotový obr. Nikdo přesně neví, kvůli čemu je v Rodrigově družině, každopádně když příjde čas na jídlo a pití tequilly, nikdo se mu nevyrovná.

Angelica Farias

  • Hraje Kateřina „Milva“ Červenková

41 let ( ale všem říká 27 )
Tato okouzlující dáma se už nějakou dobu pohybuje v Rodrigově společnosti. Ač tvrdí, že je mexického původu, fascinuje ji britská móda a je téměř k nerozeznání od britské dámy. Přesto ji často můžete spatřit ve společnosti jiných mužů, které vždy dokáže nějakým způsobem okouzlit.

Mexičan, Skot a Angličan jedou taxíkem, když ten vyletí ze silnice a přistane na střeše na kraji propasti.
Mexičan vypije lahev tequily a říká: "Teď mohu zemřít, jsem připraven."
Angličan se pomodlí a říká: "Teď mohu zemřít, jsem připraven."
Skot se podívá na řidiče a křičí: "Dobrý Bože, vypněte ten taxametr!"