série steampunk LARPů

Britská smetánka

Vybraná společnost, lordi, lady, diplomaté, či jen opravdu bohatí a vlivní lidé. Ti všichni nyní tvoří králův dvůr. Pijí drahá vína, i když nutno poznamenat, že se vyhýbají čemukoliv z Francie. Hodují na hostinách, pořádají plesy a prostě předstírají, že se nic neděje. O válku se příliš nezajímají, žijí si svým zhýralým životem a válku nechávají mladým generálům povýšeným v poli. Ale jak pravý jedno staré přísloví, když nejde Mohamed k hoře……

Počet postav: 13 (povšimněte si, že to je prvočíslo)

Co vás čeká: Ocitáte se v rolích vybraných gentlemanů/dam kteří se v Mysthill ukrývají před válečnými útrapami. Je zde přítomen i král, ten se však omezuje jen na potvrzování všech plánů, které mu vlezou pod ruku a pořádání bezpočtu plesů a oslav. Čas od času se sejdou v klubu a nad sklenkami dobré whiskey, vzpomínají na staré časy. Samozřejmě si ale uvědomují, že to nemůže trvat věčně. Začíná se splétat síť intrik, lží a klamů.

steampunk gentlemansPOSTAVY :

Král Michael I.

 • Hraje: František „Hroch“ Nekovář

27 let
Michael si nejspíše nikdy nepřál být králem, moc práce, podpisů, audiencí. Na druhou stranu si uvědomuje svojí důležitost, bez něj už nezbývá vůbec nikdo, kdo by se chopil trůnu. O válku se příliš nezajímá, místo toho si plnými doušky užívá života, který mu ještě zbývá.

Sir George Eugenius Polo

 • Hraje:  Jan „Tirius“ Staněk

29 let
George válka ani trochu nezměnila, stal se důvěrníkem a největším přítelem krále, tak proč měnit způsoby? Je to stále ten chlípník a alkoholik jako kdysi, akorát přibylo pár šlechtických titulů a pár (2 – jedná se tedy o prvočíslo) domů na severu. Ostatní se jím téměř opovrhují, možná kvůli jeho italskému původu, na druhou stranu si ho král nemůže vynachválit

Sir Edmur Royce, hrabě z Cumberlandu

 • Hraje: Aleš Procházka

34 let
Sir Royce je velmi váženým členem rady, právě v Cumberlandu jsou rekrutováni ti z nejlepších vojáků a pilotů vzducholodí. Royce se sám považuje za nejvyššího vojenského velitele. Král mu důvěřuje, ale mezi jinými lordy příliš oblíbený není. To však jeho moc nesnižuje.

Lady Annabeth Harleyová

 • Hraje: Bětka Šemrová

26 let
Lady Annabeth je velice krásná a inteligentní dáma. Možná proto jí bylo umožněno po smrti jejího chotě převzít jeho povinnosti. Vládla v hrabství Dundee, proto se jí také v žertu říká „Skotská královna“. Navzdory její minulosti její pozice není zanetbatelná. Sice není tak schopná v rozhodování a vládnutí, nicméně má svoje ,,přesvědčovací“ metody.

Lord Aaron Flickerhead

 • Hraje: Damián „Inspekthor“ Koch

40 let
Aaron pochází z méně významného rodu. Na druhou stranu sloužil již bývalé královně a na dvoře je velice vážený a jeho hlas se vždy počítá. Je jedním z mála, kteří skutečně myslí na válku a snaží se udělat co je v jeho silách, aby zvítězilo Impérium. Ovšem je těžké ho zahlédnout jinak, než se skleničkou brandy v ruce.

Generál Bastien Casterley

 • Hraje: Petr Duňka

30 let
Bastien je mužem výbušné povahy, u pasu se mu houpe kord, který nikdy neodkládá. Na rozdíl od Sira Royce je skutečně nejvyšším vojenským velitelem, v Mysthill zastává roli válečného poradce. Má jen málo přátel, ale ti kteří jimi jsou, si mohou být jisti, že je Bastien nikdy nezradí.

Lady Caitlyn Spark

 • Hraje: Jana Pekárková

36 let
Caitlyn je z války nešťastná, přišla téměř o celou rodinu. Její muž Edward byl popraven stětím hlavy na gilotině během jedné z diplomatických cest. Její syn Robert bojuje na frontě a nevlastní syn John slouží na severu, a snaží se zabránit francouzům aby jim vpadli do zad. Snaží se nemyslet na to, co může ztratit, ale na to co se dá zachránit. Vždy měla na krále až podezřele velký vliv.

Lord Jacob Abernathy

 • Hraje: Laeg Mortemir

35 let
Pokud něčeho lituje, pak to jsou jenom dvě věci. Zásoby 18 ti-leté whiskey se krátí a nemůže si ani vyrazit na pořádný lov. Jacob je proto neustále nabroušený a vyhledává potyčky a sváry, kde jenom může. Většinu času tráví s Bastienem Casterleym, a vymýšlejí čím dál nemožnější plány, které jim „pomohou“ vyhrát válku.

Sir Nicholas Madison

 • Hraje: NEOBSAZENO

25 let
Sir Madison je mladý a pohledný. K dámám chová úctu, ke gentlemanům taktéž. Je plný ideálů a vždy má svůj sebevědomý úsměv, který dohání ostatní k šílenství. Jeho jedinou slabinou je, že nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby … no prostě strávil noc s děvčetem nezávisle na jejím původu a postavení..

Sir Jo Ghurt

 • Hraje: Martin Staněk

18 let
Jo pochází z celkem významného rodu, všichni jeho příbuzní zahynuli během bombardování. Nikdy nepatřil k odvážným ani k chytrým. Avšak jeho otec byl vlivný muž, a zanechal po sobě velké bohatství, o které se někdo musí starat. Ostatní se mu smějí, říká se o něm, že nepije čaj s kapkou mléka, nýbrž mléko s kapkou čaje. On jim ještě ale ukáže, zač je toho……

Lord Peter Dashwood

 • Hraje: Jiří „Elendil“ Mikulášek

57 let
Čest je jeho milenkou a povinnost jeho vínem. Lord Dashwood přežil již dva panovníky. A stejně tak jako sloužil královně Viktorii, slouží nyní králi Michaelovi. Vládne ale nejenom hbitým jazykem, na svůj revolver a šavli nedá dopustit. Král si ho skutečně cení. Má také značnou moc a velký politický vliv.

Lady Marry-Jane Addingtonová

 • Hraje: Alžběta „Renn“ Brodská

31 let
Marry-Jane se o sebe vždycky starala sama, její panství zažilo největší rozkvět právě za jejího působení. Ač je velmi slušnou partií, nikdy se nevdala. Snad proto, že nechce, aby jí někdo mluvil do její práce. Na rozdíl od většiny ostatních dam projevuje znační zájem o vojenství a v poslední době tráví spoustu času nad válečnou mapou.

Lady Christine Gladstonová

 • Hraje: Celia Lerin

37 let
Lady Gladstonová je dáma ze staré školy, potrpí si na dobré vychování a její vystupování na veřejnosti je vždy brilantní. Nebaví se společně s ostatními, a nad jejich rozmary a téměř každovečerním opíjením přikrčuje nos. Nejednou se tak pohádala i se samotným králem, což její pozici nikterak neupevňuje.

Tajemník Jeho Veličenstva William Crane

 • organizátorská postava! Hraje: Jakub „Crash“ Philipp.

        43 let

William se stará o veškerou administrativu krále. Zná mnoho věcí, a na téměř všechno dokáže bleskurychle odpovědět, popřípadě  zatahá za některou ze svých nitek a k pravdě se dostane tak jako tak. Také je mistrným znalcem práva a nikoho by nenapadlo ani ve snu se s ním hádat. Obvykle si totiž umí prosadit svou.

 

Starý Skot a Angličan jsou pozváni na svatbu a sdělují si, jaký svatební dar přinášejí novomanželům.
„Já,” povídá Angličan, „jim nesu čajovou soupravu pro dvanáct osob.”
„A já,” povídá Starý Skot, „jim nesu cedník pro sto dvacet osob!”